Як замовити на АліЕкспрес

Як замовляти на АліЕкспрес

Багато досвідчених покупців вже давно зрозуміли, що AliExpress – один з найдешевших магазинів в інтернеті. Тому варто дізнатись як замовляти на АліЕкспрес в 2019 році. Навіть з урахуванням доставки з Китаю, на більшість товарів, що пропонуються ціни тут нижчі, ніж в Україні. Хоча переважно доставка безкоштовна.

У цій статті ми детально розповімо, як замовити річ на АліЕкспрес і розкриємо всі нюанси покупки на сайті. Ви дізнаєтеся, як правильно вибрати продавця товару, чи варто замовляти в конкретному магазині, які існують особливості оплати і доставки з Китаю. Також ви знайдете найбільш докладну інструкцію про те, як купувати на сайті з комп’ютера і смартфону.

Якщо ви прочитаєте увесь цей великий текст, то не залишиться жодних питань, як купувати на китайському сайті. Ми охопили всі важливі нюанси, щоб все було зрозуміло і доступно.

Отже, щоб замовити речі на АліЕкспрес і отримати їх потрібно:

 • Мати акаунт на сайті або пройти реєстрацію;
 • Знайти потрібний товар у надійного продавця;
 • Вказати конкретні характеристики речі, які потрібні;
 • Перевірити точність опису;
 • Оплатити своє замовлення зручним способом;
 • Отримати спеціальний код для відслідковування, щоб дивитися де товар;
 • Почекати деякий час, поки товар доставлять з Китаю;
 • Отримати товар у поштовому відділенні або на руки.

Якщо ця інструкція здається занадто великою – можна скористатися більш коротким варіантом, який допоможе розібратись, як замовляти на AliExpress.

Як замовляти на АліЕкспрес правильно – найповніша інструкція (для ПК)

Навіть при великому досвіді шопінгу, покупці не завжди знають, як правильно пройти всі етапи покупки на сайті aliexpress.com.

Якщо у вас ще не було акаунту на сайті, потрібно зареєструватися. Реєстрація на сайті AliExpress не повинна викликати додаткових питань. Якщо у вас вже є акаунт – просто промотайте наступний пункт.

Реєстрація на АліЕкспрес

Перейдіть на сторінку реєстрації натиснувши кнопку:

Реєстрація на Aliexpress

Круто! При реєстрації магазин подарує вам купон на 3 долари. Далі ви зможете купити товар на суму 4 долари, а заплатите всього 1!

Далі ви побачите отаке вікно, де потрібно заповнити свою електронну адресу і задати пароль:

як пройти реєстрацію на алі

Дані для реєстрації

Всю інформацію потрібно вказувати коректно. Не можна вводить вигадані дані, адже на їх основі ви не зможете отримати посилку з Китаю.

 1. Вкажіть свою електронну пошту, на яку будуть приходити всі листи про стан замовлення. Використовуйте електронну скриньку, якою реально користуєтесь. З її допомогою ви зможете в разі чого відновити свій профіль в інтернет-магазині.
 2. Придумайте пароль. Він повинен складатися з шести і більше символів і містити тільки літери та цифри. Не можна в паролі використовувати спеціальні символи. 

Порада! В процесі реєстрації  збережіть дані для входу (логін і пароль в документ на ПК або смартфоні), так ви ніколи їх не загубите і не доведеться відновлювати доступ.

Логін і пароль при реєстрації на Алі

Натисніть Create Account. 

Далі з’явиться таке вікно:

Ласкаво просимо на Алі

Після цього важливо активувати свій обліковий запис. Без цього ви не зможете нічого купувати на сайті. Переходимо в свою пошту і бачимо там такий лист:

Активація акаунту АЕ

Просто тиснемо кнопку “Активувати профіль”. Вас знову перекине на сайт Аліекспрес, де будет написано, що ваша пошта підтверджена:

адресу активовано

Далі можемо переходити до пошуку цікавих нам товарів на сайті. 

Важливо! Ви також можете зареєструватись через популярні соціальні мережі, такі як Фейсбук, Інстаграм, Твітер, Пінтерест, Вконтакте і Однокласники. Для цього просто натисніть на відповідну іконку соцмережі. Однак не рекомендується цього, краще надійно зареєструватись на електронну пошту, як це вказано вище.

Як замовити товари на АліЕкспрес на різних мовах

Для українців є три варіанти, щоб зручно замовляти товари на сайті. На жаль україномовного інтерфейсу ПК-версія сайту не має.

 • Ви можете використовувати глобальний інтерфейс з англійською мовою (це найкращий варіант, але треба знати англійську);
 • Перейти на російськомовний інтерфейс, AliExpress підтримує цю мову;
 • Скористатись перекладом гугла і переглядати сайт українською (часто буде плутатина і не все буде зрозуміло).

Якщо ви хочете, щоб сайт відображався російською, то перейдіть в пункт Language (справа вверху) і вкажіть «сайт російською»:

Як вибрати мову на Алі

 

Російською мовою на AliExpress ви зможете:

 • переглядати назви категорій товарів;
 • шукати речі через пошук;
 • настроювати особистий кабінет і працювати із замовленнями.

Щоб перекласти сайт на українську, треба просто клікнути на іконку гугл-перекладу в адресному рядку браузера справа:

перекласти на українську

І в налаштуваннях задати переклад на потрібну мову. Другий варіант – клікнути на сторінці сайту правою клавішею мишки і вибрати пункт “Перекласти такою мовою:українська” (цей варіант буде не у всіх).

Як дивитися ціни в гривнях

Перейдіть в пункт «Доставка» і там виберіть країну, куди буде доставлено товар і бажану валюту.

вибір валюти

Вибираємо Україна в першому пункті і UAH – в другому.

Всього на вибір користувачеві дається 20 валют. В основному це грошові одиниці великих країн. Серед них доступні українські гривні. Але найзручніше дивитися все-таки в доларах США. Адже саме в цій валюті будете купувати. Навіть якщо платити доведеться з рахунку в національній валюті, конвертація буде відбуватися в USD. Але про це більш детально дивіться в пункті про оплату замовлення.

Пошук товарів на сайті AliExpress

Шукати товар на АліЕкспрес можна кількома способами. Але найпоширеніші з них такі види пошуку:

 1. через пошуковий рядок;
 2. через систему категорій;
 3. з допомогою рекомендацій;
 4. в конкретних магазинах.

Перший варіант – найпростіший і найпоширеніший. Необхідно вводити назву товару або моделі. У рядку працює автокомпліт, тобто магазин допоможе з підказками і доповнить запити користувача. Така навігація по товарах дуже зручна (не забувайте праворуч вибрати бажану категорію лотів). Тут можливе використання англійської, російської і української мови. Перший з них дасть найбільше результатів.

Другий спосіб – через систему категорій, яка представлена в меню зліва. Кожна категорія тут – окремий каталог з безліччю підрубрик. Якщо ви тільки почали користуватися онлайн-магазином і ще не вмієте замовляти на AliExpress, варто прогулятися по цих рубриках. Це допоможе зрозуміти наскільки величезний цей китайський інтернет-магазин.

На сторінці конкретного товару є рекомендації схожих пропозицій. Щоб їх побачити, потрібно перегорнути сторінку в самий низ. Радимо користуватися пропонованими варіантами, зазвичай тут виводяться цікаві пропозиції.

І нарешті, пошук товарів для замовлення в певних магазинах. Цей спосіб більше підходить досвідченим покупцям, які вже знайомі з надійними продавцями. Потрібно відвідати конкретний магазин і купити річ у хорошого постачальника.

Як вибрати товар на АліЕкспрес

Більшість товарів, що продаються на сайті представлені у великій кількості із безліччю різних опцій. Розгубитися дуже легко.

Наприклад, ви збираєтеся замовити чохол, телефон, лего, годинник чи іграшку. Як вибрати найдешевший товар і при цьому не втратити в якості?

У цьому допоможе система фільтрів на сайті. Давайте розберемо це на прикладі. Припустимо ми хочемо замовити телефон на АліЕкспрес і це Xiaomi Redmi 5 Note. Огляд цієї привабливої моделі дивіться тут.

Вбиваємо наш запит пошук:

РИС Xiaomi

Бачимо, що пошук пропонує запит в різних категоріях і підмішує до нього суміжні лоти (моделі телефонів Сяомі 4 і 5А). Тому вибираємо варіант «Мобільні телефони».

Далі ми побачимо, що на сайті за цим запитом знайшло понад 80 тис. сторінок.

Фільтри для вибору товарів

Щоб отримати ще більш підходящі нам результати можна скористатися двома групами фільтрів магазину:

 1. фільтри характеристик товарів (ліворуч). В нашому випадку ми можемо вказати конкретний обсяг пам’яті, колір смартфона, наявність мов і функцій.
 2. Фільтри для виведення переліку товарів.

Саме другі дозволяють знайти найбільш підходящий товар під конкретні запити покупця.

Ось як виглядає набір фільтрів:

 1. Знайдені товари сортуються за ціною. Вкажіть конкретний діапазон вартості, або максимальну ціну, щоб вписатися в свій бюджет.
 2. Чекбокс безкоштовна доставка – дозволяє отримати видачу товарів тільки з безкоштовною доставкою у вашу країну.
 3. 4 зірки і більш – фільтр за рейтингом, який дає можливість відсіяти неякісний товари.
 4. Порядок виведення лотів по чотирьох критеріях: кращий вибір, замовлення, новинки, ціна.

Але які з цих параметрів використовувати?

РИС Приклад фільтрів

Ми рекомендуємо користуватися параметрами «Замовлення» для виводу. Це дозволить вивести вгорі найпопулярніші товари. Також можна поставити галочку для безкоштовної доставки та фільтр максимальної ціни.

Але іноді слід пошукати щось дешевше. Як знайти найдешевший товар і замовити його? Просто використовуємо фільтр «Ціна» + Рейтинг 4 зірки і більше. Тоді нам виведе на сайті спочатку найдешевші товари, але з непоганим рейтингом.

Отже, ми вибрали найбільш популярний лот з рейтингом 4,9. Далі нам потрібно переглянути опис товару, щоб замовити на Алі Експрес правильно і без негативних наслідків.

Перевіряємо опис товару та відгуки

Коли ви перейшли на сторінку самої речі (у нашому прикладі це телефон). Потрібно ретельно вивчити його опис та відгуки користувачів, які вже встигли його придбати.

Якщо АліЕкспрес товар не відповідає опису – просто переходите на сторінку іншого товару.

Картка товару

Найважливіше при виборі товару – його рейтинг, кількість голосів та відгуки.

Характеристики товару

Давайте розберемо, що тут до чого:

 1. Загальний опис товару (російською, не дуже адекватний)
 2. Рейтинг – максимум 5 балів. Рекомендуємо, щоб рейтинг був не нижчий 4,6 балів. Як показує практика, якщо нижче – якість буває поганою.
 3. Кількість голосів, які формують рейтинг. Показує, скільки покупців залишили свої оцінки товару. Бажано, щоб голосів було більше сотні (чим більше, тим краще).
 4. Кількість замовлень – скільки людей замовили цю модель.
 5. Діапазон вартості товару. Ціни на AliExpress на конкретну річ залежать від конкретного її набору. Якщо ви купуєте набір чого-небудь (до прикладу, телефон + чохол + навушники), проаналізуйте, на що вказується ціна.
 6. Стан товару – звичайно новий, але рідко бувають і б/у (наприклад, відновлені айфони)
 7. Комплект – важливий параметр, коли ви збираєтеся замовляти на АліЕкспрес. Іноді під виглядом телефону вам можуть втюхати чохол і т. д. Тому дивіться, що вибираєте.
 8. Колір товару – тут все очевидно
 9. Доставка – буває платною і безплатною
 10. На деякі речі пропонується гарантія, від неї можна відмовитися
 11. Кількість одиниць замовленого товару
 12. Загальна вартість замовлення – у скільки обійдеться товар з додатковим набором (і без нього), включаючи вартість доставки.

Ось ці 12 характеристик ви повинні гарненько вивчити і нічого не наплутати, якщо хочете замовити річ на АліЕкспрес правильно.

Також є ще один ключовий параметр – авторитетність продавця. Основні характеристики магазину, можна подивитися під логотипом сайту. Рекомендуємо купувати тільки біля магазинів, які мають рейтинг позитивних відгуків 97% і більше.

Порада! Купувати додаткові аксесуари на сайті в комплекті з електронікою не завжди вигідно. Іноді краще і дешевше придбати окремо.

Не менш важливо прочитати всі деталі в описі товару на сторінці нижче. Якщо ви купуєте набір і надається вибір – вивчіть це питання.

Нижче ви побачите кілька важливих вкладок:

Товар і продавець

Опис товару – основні характеристики самої речі. Треба читати уважно, щоб не купити щось не те.

АліЕкспрес відгуки покупців

Відгуки – другий за важливістю нюанс при покупці на сайті AliExpress. Якщо відгуків немає – купувати ризиковано. А якщо вони є – подивіться, що пишуть про лот люди, які вже придбали річ. В основному люди залишають позитивні оцінки, тому слід саме читати про враження користувачів.

РИС ФІЛЬТР ВІДГУКІВ

Тут можна вибрати повідомлення тільки від покупців з вашої країни. Якщо купуєте одяг подивіться, що пишуть про розміри і перегляньте фото з речами.

Якщо після перегляду опису товару та відгуків у вас виникнуть додаткові запитання, напишіть продавцю.

Ось як зв’язатися з продавцем

Уявімо, що покупцеві все підходить. Відгуки позитивні і опис – те, що треба! Це значить, що товар можна замовляти на АліЕкспрес без докорів сумління.

Перед описом безпосереднього процесу замовлення (покупки) товару в китайському магазині важливо не упустити приємний момент. Мова йде про знижки.

Заощадити на AliEpxress можна кількома способами:

 • Купувати під час розпродажу
 • Скористатись купоном продавця або платформи
 • Використовувати кешбек-сервіс

Про всі ці способи економії ви можете прочитати в нашому спеціальному розділі про економію.

Як зробити замовлення на АліЕкспрес покроково

Перші кроки вже були описані нижче. Ви зареєструвалися на сайті, активували акаунт, вибрали цікавий товар і перевірили чи все з ним в порядку.

Далі ми вказуємо всі необхідні нам параметри речі:

Рис Купуємо товар

Важливо! Якщо не зазначити який-небудь параметр, то не можна перейти до наступного етапу.

Порада! Якщо вам сподобалась річ, але ви не хочете її купувати прямо зараз можете додати її в корзину або список «Мої бажання». Так ви не втратите лот надалі. Ця опція дає ще і додатковий плюс: якщо з часом штучка подешевшає, про це прийде повідомлення на пошту.

Далі тиснемо кнопку «Купити зараз».

Заповнення адреси доставки

На цьому етапі потрібно заповнити адресу доставки. Перед покупцем таблиця, де необхідно вказати дані свого місця проживання. Робимо це англійською мовою.

Тут важливо правильно вказати всі дані, особливо індекс і телефон. Адже це унікальні ідентифікатори. В інших пунктах вибираємо дані зі списку. Немає нічого складного.

Детальніше про заповнення адреси доставки ми вже писали в іншій статті.

Адресу завжди можливо відредагувати, але тільки згодом. Продавець просто відправить посилку по тих даних, які ви вказали.

Перевірка даних замовлення

Перед підтвердженням покупки на сайті aliexpress.com необхідно ще раз перевірити основні деталі замовлення.

Головне тут щось не упустити. Всього важливих деталей чотири:

 • Загальний опис замовлення
 • Кількість одиниць
 • Вартість доставки
 • Загальна вартість замовлення

Рис. Перевірка замовлення

За бажанням ви можете написати повідомлення продавцю (пункт 5 на картинці). Наприклад, ви замовляєте дві комп’ютерні мишки і хочете, щоб він прислав одну чорну і одну білу. Повідомлення пишемо по-англійськи.

Оплата замовлення на AliExpress

Кінцевий етап – оплата товару на АліЕкспрес. Оплачувати можна різними способами. Основний – за допомогою картки.

Також на AliExpress доступні такі способи:

 • Оплата картками Visa і Mastercard
 • Яндекс.Гроші
 • Qiwi
 • Банківський переказ
 • WesternUnion
 • Інші

Найпростіший спосіб – оплатити карткою. Навіть якщо ваша карта в національній валюті (гривнях) ви зможете зробити покупку. Тут важливо, щоб не карті не був встановлений ліміт на покупки в інтернеті. Якщо виникла проблема, зв’яжіться з представником вашого банку.

Отже, щоб оплатити замовлення з допомогою карти, потрібно вказати наступні дані:

 • Номер карти
 • Термін дії картки
 • Захисний CVV-код
 • Вказати ім’я та прізвище власника картки

Також ви можете прив’язати карту до місцевої платіжній системі AliPay. Це дозволить спростити платежі в подальшому.

Коли ви ввели всі дані, тиснемо «Сплатити зараз». Після цього на ваш номер телефону, який прив’язаний до рахунку, прийде активаційні код. Його і потрібно ввести в поле далі.

Якщо все правильно зроблено, то далі на екрані з’явиться вікно – платіж оброблений. А через пару хвилин на електронну пошту надішлють автоматичне повідомлення, що замовлення прийнято в обробку.

Читайте нашу докладну статтю про оплату замовлення на Алі.

Отак ви і навчилися як замовляти на АліЕкспрес. Вітаємо! Тепер залишилася парочка питань щодо посилок і замовлень. Давайте розберемо їх у наступних розділах.

Часті питання про замовлення на AliExpress

– Де знайти мої замовлення?

Усі ваші покупки знаходяться в особистому кабінеті на сайті. Знайдіть пункт «Мій Aliexpress» справа вгорі і перейдіть на відповідну вкладку.

– Як і чи можна скасувати замовлення?

Так, можна. Якщо продавець ще не обробив його і не відправив товар.

– Скільки часу йде посилка з Алі?

Все залежить від регіону і способу доставки. В середньому 2-3 тижні, іноді більше.

– Чи варто замовляти на AliExpress?

Відповідь «так», якщо ви готові чекати кілька тижнів і бажаєте заощадити.

– Як замовити через АліЕкспрес різні речі?

З допомогою нашої докладної інструкції. А якщо залишилися питання – пишіть в коментарях.

– Що не можна замовляти на AliExpress?

Те, що заборонено у вашій країні. Наприклад, приховані камери. За таке можуть бути проблеми з місцевою службою безпеки.

Чи можна відмінити замовлення на Аліекспрес після оплати

Замовлення вважається здійсненим, якщо клієнт торгової платформи заплатив гроші. При оплаті ви підтверджуєте покупку і з вашого балансу знімається певна кількість грошей (ціна товару + вартість доставки, або лише вартість товару в разі безкоштовної доставки). Кошти в цьому разі закріплюються за AliExpress. Вони будуть передані конкретному продавцю тільки, коли ви підтвердите успішне отримання товару операція буде завершена.

Але у вас є шанс повернути гроші за покупку навіть після оплати. Щоб це сталося, потрібно, щоб до моменту скасування замовлення продавець ще його не обробив. Якщо транзакція ще в обробці, ви можете відмінити замовлення. В якому статусі зараз замовлення можна подивитися в його картці у особистому кабінеті сайту.

Що робити якщо замовлення на Аліекспрес відмінили

Ви скасували свою покупку. Що тепер робити далі? Нічого особливого більше не знадобиться. Вам на електронну скриньку прийде повідомлення від інтернет-супермаркету AliExpress. У ньому буде сказано, що ви відмовилися від замовленого товару і тому вам будуть повернуті гроші в повній вартості.

Далі потрібно тільки почекати до 5 робочих днів і перевірити рахунок, з якого здійснювалась оплата замовлення. Якщо протягом цього терміну кошти на ваш баланс не надійдуть – зверніться в технічну підтримку Алі Експрес.

Як бачите, питання чи можна відмінити замовлення на Аліекспрес вирішується в кілька простих дій:

 • Дивіться чи знаходиться воно в обробці;
 • Якщо це так, активуємо пункт «відмінити»;
 • Далі чекаємо повернення грошей;
 • Перевіряємо баланс на предмет повернення;
 • Купуємо, те що дійсно потрібно.

А чи бували у вас випадки повернення і скасування покупок. Пишіть в коментарях.

Відстеження посилки з Китаю

Коли продавець обробить ваш замовлення, він присвоїть йому унікальний ідентифікатор для відстеження. Це набір символів (букв та цифр), який називається трек код. Знайти цей номер можна в розділі з усіма покупками. Тиснемо детальніше біля потрібного замовлення.

РиС. Де знайти трек

На наступній сторінці перегортаємо вниз і в пункті «Відстеження відправлення» бачимо номер замовлення:

Рис. Номер відстеження

Недосвідчені покупці часто плутають номера замовлення і відстеження. Це не одне і те ж.

Читайте нашу статтю про відстеження посилок, щоб дізнатися додаткові подробиці.

Час доставки сильно відрізняється в залежності від сервісів. Доставка повинна бути здійснена в рамках часу захисту покупця. Якщо товар не доставлений в строк – ви можете повернути гроші через суперечку.

Перейти на AliExpress

Як бачите, замовляти на АліЕкспрес досить просто. Сподіваємося, наша стаття допомогла вам розібратися в нюансах і тепер ви зможете купувати дешеві речі в Китаї.

Вам також буде цікаво почитати:
Подякуйте нам за корисну статтю - поділіться нею!
Василь Духович

Головний редактор і засновник сайту AliExpert. Експерт і покупець на AliExpress з 2011 року. Досвід - понад 2300+ покупок. Допоміг розібратися з роботою сайту сотням інших користувачів. Пишу огляди та інструкції про корисний і економний шопінг.

AliExpert
Залишити відповідь