Чи працює Аліекспрес в Україні під час війни

Багато покупців зараз запитують чи працює Аліекспрес в Україні під час війни. Якщо коротко, то так, але з певними обмеженнями.

📢 Оновлено: в 90% випадків зараз ви не зможете замовити в Україну. Щоб дізнатись, коли знову запрацює AliExpress для вас нормально – підпишіться на наші офіційні канали 👇:

Telegram

В цих каналах ми найоперативніше повідомимо про новини та зміни!

Це важливо! Перед замовленням обов’язково запитайте продавця чи він відправляє посилки в Україну. Якщо так – можна замовляти. Але враховуйте, що час доставки буде тривалішим.

👉 А якщо ви хочете дізнатись, як зробити замовлення на Аліекспрес – читайте інструкцію за посиланням.

Коли сайт AliExpress продовжить роботу у звичному режимі наразі невідомо. Причина такої ситуації – війна. Через неї є ризики, що товар може йти дуже довго або навіть загубиться.

Аліекспрес не працює в Україні

Доставка з Аліекспрес в Україну під час війни

Доставка сповільнена та ускладнена, тому треба бути готовими чекати довше. Як і раніше, посилки доставляють Укрпошта і Нова пошта.

Затримки відбуваються через те, що знищені комунікації, логістичні ланцюги та маршрути. Якщо раніше літаки сідали біля Києва чи ще десь, то зараз такої можливості нема. Зараз товари будуть іти зі складів чи транспортних вузлів з країн Європи.  

Чому AliExpress не працює в Україні зараз

Аліекспрес вже продовжив свою роботу в Україні. Однак є певні ризики та труднощі з доставкою. Транспортні літаки не літають напряму через нашу територію, а схеми та маршрути доставки суттєво помінялись.

Якщо ж сайт не працює у вас зараз, можуть бути такі причини:

 • Відкриваєте не ту версію сайту – aliexpress.ru. Такий сайт може не відкритись або буде дуже погано завантажуватись. Необхідно переходити на сайт aliexpress.com;
 • після замовлення продавець його одразу скасував. Багато продавців зараз не хочуть надсилати посилки в Україну, тому обов’язково попередньо запитувати, чи готовий магазин надіслати ваш товар;
 • переходите на правильний сайт, але все одно нічого не вантажиться. Тоді це тимчасова проблема і, можливо, вже через пару годин все буде в нормі.

Якщо ви не спитались продавця і він не відправляє в Україну, то замовлення буде скасовано після оформлення. При цьому гроші повернуть вам за період від 7 до 20 днів.

Що робити тим, хто замовив до війни

☝️ Чекати. На більшість замовлень продовжили час захисту на термін понад 100 днів. Зрозуміло, що багатьом це не сподобається, але іншого виходу не було.

Типова ситуація зараз: замовив товар з Аліекспрес в Україну ще до війни (до 24.02), але він досі не прийшов, завис чи не відстежується. Що робити?

Якщо вам пощастить – товар доставлять. Так, можливо з величезною затримкою. Треба зрозуміти, що війна не була ані у ваших планах, ані в планах AliExpress.

Поки що не зрозуміло, як адміністрація маркетплейсу буде поводитись у випадку втрати товару саме через війну.Але якщо посилка, в перший тиждень нападу ще знаходилась в дорозі (поза межами України), то є висока ймовірність, що її ще доставлять.

А якщо посилка вже була в Україні на час початку війни?

Тоді її скоріше за все вже мали доставити. Щоправда, затримка більших товарів могла відбуватись на митниці, робота якої теж дуже сповільнилась.

Основні кроки, що треба зробити:

 • Якщо ви замовляли товар до війни – слід почекати. Відкривати спір зараз не варто, а у більшості випадків це навіть не можливо, бо такої опції просто не буде
 • Обов’язково перевірити, чи вам продовжили термін доставки (захист замовлення), якщо ні – звернутись до продавця хай це зробить.
 • Приготуватись, що чекати доведеться дуже довго в окремих випадках
 • Якщо за сотню днів (чи скільки там у вас залишилось часу для захисту замовлення) посилка так і не прийде, то тоді відкрити суперечку.

При виникненні біль конкретних питань, звертайтесь в техпідтримку AliExpress.

Чесно кажучи, не знаємо, як буде з відшкодуванням грошей у випадку проблем. Поки оператори AliExpress не дали про це однозначної відповіді.

Часті питання

Чому сайт Аліекспрес не працює?

Сайт працює добре за адресою aliexpress.com от тільки від цього не легше, бо замовлення від початку війни не приймають. А якщо він тимчасово не відкривається, це може бути пов’язано з тимчасовими технічними збоями.

Що означає Order wasn’t processed на AliExpress?

Це означає, що ви не зможете замовити цей товар. А підпис нижче Due to logistics issues, this service is unavailable in your region at the moment перекладається як “Через проблеми з логістикою цей сервіс зараз недоступний у вашому регіоні”. Тобто купити у цього продавця ви не зможете.

Чи працює Аліекспрес зараз в Україні?

Так, але не всі товари можна замовити. Все залежить від продавця, чи він готовий відправляти товар до вас в сучасних умовах.

Коли AliExpress знову запрацює повноцінно?

Наразі невідомо. Потрібно не тільки щоб закінчилась активна фаза війни, але й відбулось відновлення пошкодженої інфраструктури та логістики.

Чому моє замовлення скасовано?

Через те, що конкретний продавець Алі зараз не надсилає пакунки в нашу країну. Гроші вам повернуть за час від 7 до 20 робочих днів.

Чи можу я замовити в іншу країну?

Так, якщо ви скажімо в Польщі, то зможете замовити без проблем. Головне правильно вкажіть свою адресу.

Я ж не хочу замовляти на Алі щось протизаконне, чому магазин не працює?

Не важливо, що ви замовляєте під час воєнного стану чи в мирний час. Річ у тім, що зараз для компанії надто великі ризики, що посилка буде втрачена по дорозі і її не доставлять.

Залишились конкретні питання щодо замовлень – пишіть в службу підтримки Алі або безпосередньо продавцю.

А зараз час боротись з ворогом і докласти всіх зусиль, щоб війна закінчилась якомога раніше і ми повернулись до нормального життя!

Ви можете підтримати українську армію – перевірений фонд “Повернись живим”

Слава Україні!

Оголошення від партнерів

34 коментарі до “Чи працює Аліекспрес в Україні під час війни”

 1. Нова версія, aliexpress.com, взагалі адекватно не працює. Вантажить тільки сторінку замовлень, сторінку корзини і все. Тільки пробуєш перейти на сторінку товару, наприклад, або на головну сторінку – все, він намагається підвантажити версію aliexpress.ru і “падає”. Можливо, колись таки почне працювати нормально.

  Відповіcти
  • Доброго дня, Леся! Так, на жаль, далеко не все наразі гаразд з роботою. Річ у тім, що раніше вони розміщували всі товари з російськомовним описом на версії з ру, а зараз адреси з цим доменом заблоковані в Україні. Тому так виходить. Вихід – знаходити товари, які є з описом англійською мовою. Вони відкриваються добре.

   Відповіcти
 2. При відстеженні посилки пише, що посилка повернена відправнику і він її отримав, але відкрити суперечки не можна і замовлення не закрите /відмінене. Як в такому випадку повертати кошти? Посилка не знайшла в Україну і відправник її отримав назад. чи вони сподіваються її повторно відправити згодом????

  Відповіcти
  • Важко відповісти. Пишіть продавцю. Якщо ігнорує – в технічну підтримку.

   Відповіcти
  • В мене було посилок 15. Кожному продавцю написала вже в квітні,коли на кожній позиції було написано,що відправили власнику. Всі подовжили термін на 100днів,скаргу оформити не змогла. Кілька продавців рекомендували підтвердити отримання товару. Спочатку спробувала на недорогих позиціях. Потім вже зайшла на позицію і відкрила скаргу,вказавши,що товар не отримала по причині того,що він був повернутий продавцю. Вже одні повернули гроші. Чекаю інші,що повернуть.

   Відповіcти
  • Якщо вам цікаво,поділюсь досвідом.В мене було 9 заказів з лютого місяця.За 7 заказів вже повернули кошти, а два,які на початок війни були уже в Латвії, то ці зависли десь в дорозі.А кошти я повертав через тех.підтримку на сайті Алі,там є чат-бот для вирішення питань.І в мобільному додатку також є тех. підтримка.Через 2 дні кошти повернулись мені
   на рахунок. А захист цих посилок був продовжений аж до червня місяця.

   Відповіcти
 3. Доброго дня! Товар було відправлено 25/02, зараз у замовлення статус “Посилка повернута відправнику, відправником прийнято”. Що це значить? Чи можна повернути кошти? Чи варто відкривати спір? Дякую.

  Відповіcти
  • Та не панікуйте, гроші Аліекспрес повертає всім,в кого посилка значиться в статусі ,,повернуто відправнику” , або ,,заказ закритий”.Не потрібно чекати закінчення періоду захисту посилок.Звертайтеся в тех підтримку, там буде шаблон із запитаннями,відповідаєте, і на 2-3 день гроші повертають.

   Відповіcти
  • Можна тільки у тих продавців, які готові відправляти посилки. Треба писати продавцю перед замовленням. Але більшість, на жаль, відмовляються.

   Відповіcти
  • Та не відправляють посилки в Україну поки що з Аліекспрес,ні на сайті,ні в додатку. Можете зараз вільно замовити на Joom, трішки дорожче, а який час доставки буде,пока незнаю, одне замовлення зробив 3 дні назад.

   Відповіcти
 4. Мої посилки на час початку війни були на території Китаю, стояли місяць без руху на консолідації, а потім повернулись назад до продавців, термін захисту ще 70-75 днів, тому суперечку відкрити не дає. Мені чекати до кінця терміну, чи можливо є шанс що продавець зможе відправити знову?

  Відповіcти
  • Попадав у такі ситуації двічі до війни, консолідовану посилку не пропускали на літак і вона поверталася на склад а потім назад продавцям. У першому випадку гроші повернули через два місяці, диспути, багаторазові звернення в службу підтримки, порадувало тільки одне, мені як компенсацію виписали аліекспрес купон на всю суму консолідованого замовлення, а потім ще і гроші повернулися. Другий раз все завершилося за місяць, продавці по отриманні товару або відмінили замовлення або відправили мені товар іншою службою доставки. Зараз як буде розвиватися ситуація сказати важко.

   Відповіcти
 5. Не дає оплатити замовлення ні з додатку ні з сайту
  Пише проблема з логістикою
  Звідкі інформація що доставка працює ?

  Відповіcти
  • Треба попередньо домовлятись з продавцем чи він відправляє. Мені офіційно відповідали про це представники Аліекспрес. Але як бачу, дуже мало хто з продавців готовий ризикувати зараз і відправляти в Україну. Напевно 1 з 20.

   Відповіcти
 6. при спробі зайти на aliexpress.com автоматом зкеровує на aliexpress.ru після чого при спробі ввести назву товару який цікавить, сайт висне.
  як бути?

  Відповіcти
  • Почистити кеш і куки від всього що пов’язано з доменом aliexpress і alibaba, після чого зайти на aliexpress.com і поставити мову інтерфейсу English або використовувати vpn для обходу блокування зі сторони росії.

   Відповіcти
 7. товар був замовлений ще в грудні 2021 року. Продавець вже декілька разів продовдував термін доставки. Я відкрила суперечку, зразу вмішався Аліекспрес і вимагає надати додаткові докази. Але завантажити додаткове фото не можу: вибиває помилку. Що робити в такому випадку? Хтось вже відкривав спори з початку війни?

  Відповіcти
  • Чекати, будемо спори масово відкривати – взагалі будемо сидіти без Китайщини. Проблеми не в Китайців, проблеми в Україні. Вчора отримав січневі посилки, невеличкий рух спостерігається, надіємося на краще.

   Укрпочта і новапочта працює над відновленням логістичних цепочків. Обіцяють що скоро запрацює логістика. На разі замовити з алиекспресса взагалі не можливо.

   Відповіcти

Залишити коментар