Три посилки до 150 EUR з Aliexpress. Чому ВРУ обмежила ввезення товарів з-за кордону?

три посилки з Аліекспрес та з-за кордону

Згідно з новим законом, який схвалила ВРУ, українці мають право за один місяць отримувати лише три посилки з Аліекспрес та з-за кордону, загалом, ціною до 150 EUR. За дорожчі товари або ж за четверту посилку, отриману за місяць, доведеться платити податок, мито та акциз.

Наразі українці мають право замовляти з китайських сайтів, таких як Aliexpres, безмежну кількість товарів. Деякі громадяни користуються цим та перепродують китайські товари на різних інтернет-майданчиках, таких як OLX. Звісно, вартість такої продукції нижча, ніж у офіційних магазинах, де за товари сплачуються податки.

Як все зміниться?

Верховна Рада прийняла 7 грудня новий закон, який обмежує безкоштовне ввезення товарів на територію України тільки трьома посилками в місяць для одного громадянина. При цьому вартість кожної не повинна перевищувати 150 EUR. Якщо ж ці ліміти будуть перевищені, українцю доведеться сплачувати ПДВ (20%), мито (10%) та акциз за одну посилку. Однак на українців, які роблять замовлення з Аліекспрес суто для себе, а не для бізнесу, такі обмеження не вплинуть. До прикладу, якщо ваша сім’я складається з чотирьох членів сім’ї, ви можете без перешкод замовити в місяць по три посилки з Аліекспрес на кожне ім’я.

Таким чином, ви отримаєте 12 посилок. А є ще ж знайомі та друзі, які рідко купляють щось із закордонних інтернет-магазинів. Їхніми послугами також можна скористуватися.

А як же отримати четверту посилку за місяць, замовлену однією людиною? Для цього, згідно з новим законом, потрібно буде прийти на митний пост, заповнити декларацію, заплатити у банку податок та віднести представнику митної служби відповідну квитанцію про оплату. І це навіть в тому випадку, якщо ви замовили звичайний чохол для телефона, який коштує всього 1 EUR.

Магазин Алі

Коли запрацює новий закон?

Закон вступить в силу з 1 січня 2018 року, при умові, що його підпише президент України. Проте, згідно з підпунктом 4.1.9 Податкового кодексу України, зміни в елементи податків не можуть запроваджуватись пізніше, ніж за 6 місяців до нового бюджетного періоду. Тому, ймовірно, що закон запрацює лише в 2019 році.

Читайте також Чому затримується доставка з Aliexpress в Україну.

Чи вигідне державі нововведення, яке дозволяє лише три посилки з Аліекспрес за місяць?

Укрпошта вже встигла розкритикувати таке нововведення, стверджуючи, що воно буде невигідним для держави. Процедура стягнення податків з посилок з Аліекспрес, ціна за які часто не перевищує 10 USD, принесе більше збитків, аніж надходжень в державний бюджет.

Вам також буде цікаво почитати:
Подякуйте нам за корисну статтю - поділіться нею!
AliExpert
Добавить комментарий