Як робити покупки на Аліекспрес

Секрети вдалих покупок з Китаю

Роблячи покупки на Аліекспрес, ми хочемо отримати більш доступний, але якісний товар. Це і є основною причиною,  чому ми купуємо речі з Китаю. Також багатьох приваблює асортимент популярного торгового порталу, захист покупців, безкоштовна доставка.  Ми підібрали для вас прості рекомендації, завдяки яким ваші покупки на Аліекспрес будуть вдалими і вигідними.

Користуйтеся англійською мовою, щоб знайти потрібний товар

Використовуючи для пошуку російську або іншу мову, можна натрапити на досить смішні описи товару, наприклад, «спортивні Для жінок годинник Для чоловіків Взуття для дівчаток… Наручний годинник цукерки желе…». В принципі це не завадить вам відшукати бажаний виріб, але все ж простіше знайти потрібну річ, якщо застосовувати англійську мову для пошуку.

Якщо ж ви використовуєте російськомовний пошук, то знайшовши необхідну річ, натисніть на вкладку «Переглянути назву англійською». Так ви зможете прочитати правильну назву і опис товару, а також швидше відшукати в інтернеті його огляд.

Переглянути назву англійською

При покупках з Китаю, звертайте увагу на сезон

Вдалі покупки з Аліекспрес залежать також від сезону. На китайському сайті під час свят або в «чорну п’ятницю» організовуються масові розпродажі. Тому ви можете додавати улюблені товари в обране, а під час «гарячих» сезонів дивитися, чи не впала на них ціна. Однак, якщо ви замовили товар під час свят, будьте готові до тривалої доставки. Так, у лютому в Китаї відзначають Новий рік і багато підприємств не працюють, від цього відправлення вашого замовлення може значно затриматися.

Здійснюючи покупки на Аліекспрес, з’ясуйте авторитет продавця

Не поспішайте купувати товар, якщо побачили дешеву ціну. Спочатку перевірте надійність продавця. Для цього необхідно звернути увагу на наступне:

  • асортимент магазину і час його існування. Слід побоюватися тих продавців, які пропонують лише кілька товарів або відкрили магазин нещодавно;
  • кількість замовлень конкретного товару. Чим більше покупок було зроблено, тим краще;
  • кількість позитивних відгуків, яка вказується у відсотках. Якщо ви вирішили придбати телефон або іншу техніку з Aliexpress, бажано, щоб позитивних відгуків було не менше 97%;
  • відгуки покупців. Важливо, щоб вони були інформативні. А ось багато однослівних фідбеків («Ok!», «Excellent!») повинні вас насторожити;
  • загальний рейтинг магазину, який відображається у вигляді цифр, медалей, кристалів і корон. Якщо у магазина невеликий рейтинг, ви побачите медалі, а якщо великий – корони (до п’яти). Детальніше про вибір надійного продавця та магазину на Aliexpress читайте в цій статті.

Дізнатися рейтинг продавці на Аліекспрес

Для вдалої покупки на Алі, читайте відгуки та переглядайте огляди

Перш ніж замовляти товар, перегляньте відгуки на сторінці продавця і знайдіть огляди товару. Розгорнуті фідбеки можна відшукати на сайті iTao,  YouTube, форумах, в соціальних мережах. Таким чином, ви дізнаєтеся про реальні плюси і мінуси товару.

Радьтеся з продавцем, навіть якщо не сумніваєтеся у виборі

Більшість покупців пишуть продавцю тільки в тому випадку, якщо відбулася затримка при пересилці або прийшов неякісний товар. Але краще спілкуватися з продавцем ще до здійснення покупки на Аліекспрес. Таким чином, ви можете побачити реальні фото товару, випросити невелику знижку, отримати більш точний опис виробу або іншу інформацію.

Спілкування з продавцем на Aliexpress

Слідкуйте за тривалістю пересилки

Деякі магазини доставляють замовлення до 20 робочих днів, деякі – до 30. Відстежити товар ви можете за допомогою трек-номера. Але дешеві товари можуть пересилатися без нього, так як продавці намагаються заощадити на пересилці. У будь-якому випадку, з’ясуйте, чи не закінчується обіцяний термін доставки товару. Якщо замовлення не приходить вчасно, попросіть у відправника продовжити захист. Надійний продавець надішле вам лист з вибаченнями і попросить почекати ще трохи. Відповіді з ненадійних магазинів часто не приходять, але в такому випадку ви можете сміливо відкривати суперечку, щоб повернути гроші.

Замовляйте в одній посилці тільки один товар

Навіть якщо ви бажаєте придбати кілька невеликих речей (наприклад, навушників), замовляйте їх не в одній посилці, а окремо. Звичайно, зручніше отримати пару речей в одній коробці і не ходити на пошту кілька разів. Але, якщо в посилці є декілька товарів, її можуть затримати на митниці. А якщо посилка раптом загубиться, то пропадуть всі замовлені в ній речі. Хоча в такому випадку ви зможете повернути гроші, відкривши суперечку, але все одно прикро не отримати очікуваний товар.

Одна посилка-один товар

Застосовуйте кешбек-сервіси та промокоди

Роблячи покупки на Аліекспрес, використовуйте спеціальні кешбек-сервіси, які повертають до 20% від вартості товару. Найвідоміші кешбек-сайти: ePN, Kopikot, Letyshops. Також сам Aliexpert пропонує знижки покупцям, які замовляють товари через мобільний додаток сайту. Детальніше про кешбек на Aliexpress, читайте тут.

Розпаковуючи товар, знімайте відео

Отримавши дорогий товар з Китаю, зробіть відео розпакування. Якщо вам продали неякісний, поламаний або бракований товар, у вас будуть вагомі причини на те, щоб відкрити суперечку та повернути кошти. На відео зафіксуйте свою адресу, інформацію про відправника і вади товару.

Залишайте відгуки про купівлю

Отримавши товар, не пишіть відразу позитивний відгук. Спочатку кілька днів покористуйтеся виробом, щоб визначити всі його плюси і мінуси. Таким чином, ви допоможете зробити правильний вибір іншим покупцям. Окрім того, часто продавці намагаються задобрити незадоволеного клієнта знижками або подарунками.

Нехай ваші покупки на Аліекспрес будуть тільки вдалими. Сподіваємося, що наші статті та огляди допоможуть вам у цьому.

Вам також буде цікаво почитати: